Naukowe Znaczenie Imion Męskich

..:: p ::..

PIOTR

Charakterystyka:

Nie lubisz niczego udawać, jesteś szczery i prostolinijny, czasem wręcz naiwny - źle się czujesz w sytuacji, gdy trzeba być dyplomatą, a już na pewno nie nadajesz się na tzw. starego wyjadacza. Pragniesz kroczyć przez życie prostą drogą (choćby była trudna i mozolna), bez nagłych zakrętów czy błyskotliwych skrótów Gdy życie się komplikuje, a sprawy stają się zbyt zawiłe - starasz się maksymalnie je uprościć. Dlatego lubisz przedmioty ścisłe i zajęcia typu technicznego, gdyż można przy nich przewidzieć wynik działania, a określona przyczyna powoduje określony skutek. Podobnie, czyli dobrze, czujesz się w kontakcie z przyrodą - tam również funkcjonują pewne prawa, którymi rządzi się natura. Zainteresowania matematyczno-biologiczne nie wykluczają wcale predyspozycji humanistycznych: często możesz się pochwalić uzdolnieniami literackimi oraz świetnym słuchem muzycznym. Bez względu na to, co robisz, jesteś sumienny i dokładny, pracujesz ambitnie i z uporem, a swego sukcesu nie powierzasz przypadkowi. Świetnie orientujesz się w rzeczywistości, starasz się być praktyczny, kierujesz się zdrowym rozsądkiem, choć czasem trudno Ci się pogodzić z istniejącym stanem rzeczy, chciałbyś wszystko budować po swojemu i wszystko od razu załatwić. Na dodatek nie znosisz nieróbstwa, a także kłamstwa i obłudy; w takich sytuacjach stajesz się nerwowy, wybuchowy i popadasz w konflikty z otoczeniem. Ale na ogół lubisz towarzystwo i sam również jesteś lubiany, cenisz kulturę : subtelny dowcip, unikasz skrajności. W kieracie codziennych szkolnych i domowych obowiązków uzyskujesz doskonałe wyniki; gdy masz więcej swobody, stajesz się marzycielem. Tak czy owak zawsze tkwi w Tobie coś z małego chłopca...

Imieniny:

3 I, 18 I, 28 1,31 I, 2 II, 5 II, 8 II, 21 II, 22 II, 23 II, 24 II, 1 III, 2 III, 23 III, 27 Iv, 28 Iv, 29 Iv, 8 V, 13 V, 19 V, 29 V, 2 VI, 3 VI, 23 VI, 29 VI, 2 VII, 7 VII, 12 VII, 30 VII, 1 VIII, 12 VIII, 19 VIII, 9 IX, 11 IX, 12 IX, 25 IX, 19 X, 16 XI, 18 XI, 21 XI, 2 XII, 4 XII, 13 XII, 21 XII, 25 XII.

Pochodzenie:

Greckie.

Znaczenie:

Skała, opoka.

W innych językach:

ang., niem. - Peter; fr. - Pierre; hiszp.­Pedro; wł. - Pietro.

Znane imienniczki:

Św. Piotr - apostoł; Pierre Cardin - projektant mody; Piotr Czajkowski - kompozytor; Piotr Fronczewski - aktor; Piotr Kraśko - dziennikarz telewizyjny; Piotr Machalica - aktor; Piotr Najsztub - dziennikarz; Peter Paul Rubens - Malarz; Piotr Skarga - pisarz i kaznodzieja; Piotr Skrzynecki - konferansjer; Piotr Szczepanik - piosenkarz; Piotr Szwedes - aktor.